листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Друштвото СКОПСКИ ПАЗАР АД Скопје известува дека Комисијата за хартии од вредност на Република Северна Македонија  донесе Решение со кое понудата за преземање на обичните акции издадени од Друштвото се прогласува за успешна. 


Resenie KHV uspesnost na ponudata.pdf

Објавено на: 31.03.2021 09:45:07
Документ БР.: DOC_10191-290/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации