листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Жито Полог АД Тетово на ден 28.12.2020 година го продаде уделот во Жито Битола ДООЕЛ Битола и со тоа нема обврска за составување на консолидирани финансиски извештаи.

Објавено на: 06.04.2021 09:53:33
Документ БР.: DOC_10191-320/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации