листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Донесени Одлуки на Собранието на акционери на ЗК Пелагонија ад Битола -06.04.2021 год. 


02-251-2 Одлука за отповикување на членови на Одборот на директори на ЗК Пелагонија ад Битола.pdf
02-251-3 Одлука за избор на членови на Одборот на директори на ЗК Пелагонија ад Битола.pdf

Објавено на: 06.04.2021 14:09:28
Документ БР.: DOC_12285-7/2021
Урнек: Измени во органи на управување