листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за  редовно годишно Собрание на акционерите на "Македонијатурист" АД Скопје на 19.05.2021 година.


1.Јавен повик за Годишно Собрание на акционери.pdf

Објавено на: 16.04.2021 15:46:57
Документ БР.: DOC_10109-27/2021
Урнек: Јавен повик за собрание