листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Ги известуваме акционерите дека на 19.04.2021 започна исплатата на дивиденда согласно одлуката од собранието одржано на 30.09.2021.

Акционерите кои немаат доставено трансакциона сметка од банка, се молат истата да ја достават на e-mail zarko@teteks.com.mk  или во Тетекс.

Објавено на: 19.04.2021 14:15:49
Документ БР.: DOC_10191-343/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации