листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка а.д. Битола известува дека неревидираните финансиски извештаи за периодот 1.1.-31.3.2021 година, како и Образложението кон остварениот финансиски резултат ќе бидат објавени на СЕИ Нет на 21.4.2021 година.

Објавено на: 20.04.2021 09:20:09
Документ БР.: DOC_10191-345/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации