листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Реплек АД објави известување до акционерите во врска со Седницата на годишното собрание кое ќе продолжи со работа на ден 22.04.2021 година (четврток) со почеток во 08:15 часот во деловните простории на Друштвото (IV кат во голема сала) на ул Козле бр.188 Скопје на web страната на следниот линк:  

https://replekad.mk/wp-content/uploads/2021/04/Izvestuvanje-do-akcionerite-za-prodolzenoto-sobranie.pdf  

 

Објавено на: 20.04.2021 14:10:35
Документ БР.: DOC_10191-348/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации