листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

.


Јавен повик до акционерите за учество на XXV Собрание на акционери на Макпетрол АД Скопје 2021.pdf

Објавено на: 23.04.2021 08:32:26
Документ БР.: DOC_10109-41/2021
Урнек: Јавен повик за собрание