листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки донесени на Собрание на акционери на Макпромет АД Штип


Odluka za izbor na pretsedavac.pdf
Odluka za imenuvanje na notar.pdf
Odluka za prodazba na nedvizen imot.pdf
Odluka za zalozuvanje na nedvizen imot.pdf

Објавено на: 23.04.2021 14:15:49
Документ БР.: DOC_12283-11/2021
Урнек: Други одлуки од собрание