листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Согласно објавата за Јавен повик за Собрание на акционери на Триглав Осигурување АД, Скопје, закажано за 31.05.2021 година со почеток во 10.00 часот, во просториите на Триглав Осигурување АД, Скопје, на ул. „8-ми Септември“ бр.1, 1000 Скопје, ја објавуваме содржината на материјалите по точките од дневниот ред:


Tocka 1.pdf
Tocka 2.pdf
Tocka 3.pdf
Tocka 4.pdf
Tocka 5.pdf
Tocka 6.pdf
Tocka 7.pdf
Tocka 8.pdf

Објавено на: 27.04.2021 14:33:27
Документ БР.: DOC_13285-92/2021
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери