листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Витаминка АД Прилеп објавува ревидирани консолидирани финансиски извештаи.


Revidirani konsolidirani finansiski izvestai 2020.pdf
Revidirani poedinecni finansiski izvestai 2020.pdf

Објавено на: 27.04.2021 15:22:01
Документ БР.: DOC_12304-21/2021
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи