листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери


0. Објава за Акционерско собрание (31.05.2021)-МАКОТЕКС АД Скопје.doc

Објавено на: 29.04.2021 14:10:57
Документ БР.: DOC_10109-70/2021
Урнек: Јавен повик за собрание