листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

НЛБ Банка АД Скопје известува дека на Годишното собрание на акционери на Банката одржано на 29.04.2021 година се усвои следната одлука:

 


Одлука за усвојување на Извештајот на Друштвото за ревизија ,,Ернст и Јанг,,.pdf

Објавено на: 29.04.2021 14:45:29
Документ БР.: DOC_12304-23/2021
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи