листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

НЛБ Банка АД Скопје известува дека на Годишното собрание на акционери на Банката одржано на 29.04.2021 година се усвои следната одлука:


Одлука за употреба и распоредување на остварената добивка по годишна сметка.pdf

Објавено на: 29.04.2021 14:45:25
Документ БР.: DOC_12287-6/2021
Урнек: Распределба на добивка