листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

Pocituavni,

vo prilog e objava na konflikt na interes vo odnos na godisnoto akcionersko sobranie na Drustvoto zakazano za 10.05.2021 godina.

Pozdrav

Osiguruvanje MAKEDONIJA a.d Skopje - Vienna Insurance Group


Objava na konflikt na interes.pdf

Објавено на: 05.05.2021 14:09:09
Документ БР.: DOC_13285-116/2021
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери