листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните предлог - одлуки за Собранието на акционери

преостанатите извештаи ке бидат дополнително објавени кога ке се добие извештајот од овластена ревизорска куќа 


Предлог одлуки Фабрика Карпош АД Скопје.pdf

Објавено на: 19.05.2021 14:02:04
Документ БР.: DOC_13285-128/2021
Урнек: Предлог - одлуки за Собрание на акционери