листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната Зделка со заинтересирана страна:

Акционерите на Цементарница УСЈЕ АД Скопје на Годишното собрание одржано на ден 25.05.2021 год. донесоа Одлука за одобрување зделки со заинтересирани страни


4. Одлука за одобрување зделки со заинтересирани страни.pdf

Објавено на: 25.05.2021 15:21:40
Документ БР.: DOC_26453-3/2021
Урнек: Зделка со заинтересирана страна