листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

.


Одлука за плаќање на дивиденда по Годишна Сметка на Макпетрол АД за 2020 год.pdf

Објавено на: 27.05.2021 08:17:10
Документ БР.: DOC_10187-9/2021
Урнек: Дивиденден Календар