листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

ОДЛУКИ ОД ГОДИШНО СОБРАНИЕ ЗА ВЕТЕКС АД ОД 27.05.2021 ЗА 2020 ГОДИНА


odluki od sobranie 27.05.2021 za 2020god.potpisani.pdf

Објавено на: 27.05.2021 14:10:06
Документ БР.: DOC_12283-57/2021
Урнек: Други одлуки од собрание