листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

ОКТА АД-Скопје објавува:


3.2 Одлука за утврдување на дивиденден календар.pdf

Објавено на: 28.05.2021 09:10:17
Документ БР.: DOC_10187-12/2021
Урнек: Дивиденден Календар