листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки од Годишно Собрание на акционери на Тутунски комбинат АД Прилеп одржано на 28.05.2021г.


Odluki od Godisno Sobranie na akcioneri na TK AD Prilep - 28.05.2021.pdf

Објавено на: 28.05.2021 14:18:27
Документ БР.: DOC_12283-74/2021
Урнек: Други одлуки од собрание