листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

  1. Одлука престанување на мандат и ибор на нов член на одборот на директори

 


Transkop_izmena_organi_upravuvanje_2021.pdf

Објавено на: 11.06.2021 08:38:52
Документ БР.: DOC_12285-24/2021
Урнек: Измени во органи на управување