листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:

Македонски Телеком АД Скопје ги објавува ревидираните финансиски извештаи за 2020 година во согласност со Меѓународните Стандарди за Финансиско Известување.


3.1_MKT IFRS Finansiski Izvestai 2020 so revizorsko mislenje.pdf

Објавено на: 17.06.2021 14:42:07
Документ БР.: DOC_12304-85/2021
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи