листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Македонски Телеком АД Скопје ја објавува одлуката за распоредување на нето добивката на Друштвото за 2020 година.


5.0_МКТ_Sobranie Odluka_Rasporeduvanje neto dobivka 2020.pdf

Објавено на: 17.06.2021 14:40:41
Документ БР.: DOC_12287-29/2021
Урнек: Распределба на добивка