листај по издавач            листај по урнек


Согласно член 36 од Правилата за котација, известуваме за дивидендниот календар:

Одлука за распределба на нераспределената добивка за деловната 2020 г.


Odluka za raspred.na neraspred.dobivka-2020g..PDF

Објавено на: 29.06.2021 08:27:04
Документ БР.: DOC_10187-15/2021
Урнек: Дивиденден Календар