листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Усвојување на Записникот од последната седница на Собрание на акционери на Славеј а.д.Скопје.


Zapisnik od Sobr.na akcioneri-2020.PDF

Објавено на: 29.06.2021 08:35:37
Документ БР.: DOC_12283-108/2021
Урнек: Други одлуки од собрание