листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Ве информираме дека РЖ Економика АД Скопје го одложи Акционерското собрание закажано за денес (29.06.2021 год.)

За новиот термин на одржување дополнително ќе објавиме јавен повик.

Објавено на: 29.06.2021 14:36:26
Документ БР.: DOC_10191-485/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации