листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, го објавуваме следниот финансиски извештај:

Согласно Глава VI, член 40, од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје ги објавува неревидираните финансиски извештаи за период 01/01/21 - 30/06/21:

 


6 Месечни известувања- трговски друштва - функција на трошоци 2021.xlsx

Објавено на: 30.07.2021 15:46:23
Документ БР.: DOC_26441-88/2021
Урнек: Неревидирани финансиски извештаи 01.01. - 30.06.