листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Согласно Глава VI, член 40, од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје објавува образложение кон неревидираните финансиски извештаи за период 01/01/21 - 30/06/21:

 


Коментар за резултатите од работењето за период 01.01- 30.06.2021.pdf

Објавено на: 30.07.2021 15:46:26
Документ БР.: DOC_10191-598/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации