листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Почитувани,

Ве известуваме дека поради истек на мандат на ден 29.08.2021 година согласно издадено Решение за претходна согласност од НБРСМ од 23.08.2017 година, бр.15-27238/2, Г-ѓа Марјета Звер Цанкар повеќе не е член на Надзорниот Одбор на НЛБ Банка АД Скопје.

Со почит,

Објавено на: 30.08.2021 09:09:37
Документ БР.: DOC_12285-37/2021
Урнек: Измени во органи на управување