листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Согласно Глава VI, член 33 од Правилата за котација, Жито Лукс АД Скопје известува за следната измена во органите на управување на Друштвото:


Известување за промена во Органите на управување-20 09 2021.pdf

Објавено на: 20.09.2021 15:39:27
Документ БР.: DOC_12285-40/2021
Урнек: Измени во органи на управување