листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Јавен повик за Собрание на акционери на НЛБ Банка закажано за 19.11.2021 година (петок) со почеток во 13.00 часот, во просториите на НЛБ Банка АД Скопје, на ул. „Мајка Тереза“ бр.1, Скопје.


НЛБ Банка АД Скопје


Javen povik.pdf

Објавено на: 19.10.2021 09:04:03
Документ БР.: DOC_10109-124/2021
Урнек: Јавен повик за собрание