листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка а.д. Битола известува дека неревидираните финансиски извештаи за периодот 1.1.-30.9.2021 година, како и Образложението кон остварениот финансиски резултат ќе бидат објавени на СЕИ Нет на 27.10.2021 година.

 

Објавено на: 26.10.2021 09:30:09
Документ БР.: DOC_10191-666/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации