листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Алкалоид АД Скопје известува дека неревидираниот неконсолидиран и неревидираниот консолидиран Биланс на успех за периодот јануари - септември 2021 година ќе бидат објавени на ден 28.10.2021 година во 09:00 часот.

Објавено на: 27.10.2021 09:00:42
Документ БР.: DOC_10191-670/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации