листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

Централна кооперативна банка АД Скопје го објавува Јавниот повик за свикување на Вонредна седница на Собранието на акционерите која ќе се одржи на ден 17.12.2021 година 


Јавен повик за свикување на вонредна седница на Собрание на акционерите на ЦКБ АД Скопје.pdf

Објавено на: 16.11.2021 08:20:30
Документ БР.: DOC_10109-132/2021
Урнек: Јавен повик за собрание