листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Тетекс АД Тетово, ги известува акционерите дека од денес, 17.11.2021, отпочна со исплата на авансот на дивиденда, согласно одлуката на одборот на директори за аванс на дивиденда од 28.10.2021.

Исто така се известуваат акционерите кои не доставиле трансакциона сметка, истата да ја достават електронски на zarko@ teteks.com.mk или во Тетекс АД  (лично или по пошта).

Објавено на: 17.11.2021 15:53:27
Документ БР.: DOC_10191-744/2021
Урнек: Други ценовно чувствителни информации