листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

НЛБ Банка АД Скопје известува дека на Собрание на акционери на Банката одржано на 19.11.2021 година, се усвоени Одлука за употреба на акумулирана добивка на НЛБ Банка АД Скопје за 2019 година и 2020 година и Одлука за утврдување на висина на дивиденда и утврдување дивиденден календар на НЛБ Банка АД Скопје


Одлука за употреба на акумулирана добивка за 2019 и 2020 година.pdf
Одлука за распределба на дивиденда и утврдување на дивиденден календар.pdf

Објавено на: 19.11.2021 14:22:03
Документ БР.: DOC_12287-39/2021
Урнек: Распределба на добивка