листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери

PELISTERKA-JAVEN POVIK ZA AKCIONERSKO SOBRANIE


Повик за Собрание на 29 12 2021.pdf

Објавено на: 26.11.2021 14:15:57
Документ БР.: DOC_10109-133/2021
Урнек: Јавен повик за собрание