листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Почитувани,

Ве известуваме дека на ден 23.11.2021 година од страна на Народната Банка на Република Северна Македонија е издадено Решение со кое се издава претходна согласност Г-дин Петер Зелен да биде ре-именуван за член на Управниот одбор на НЛБ Банка АД Скопје со мандат од 4 (четири) години почнувајќи од 03.01.2022 година.

Со почит,

 

 

Објавено на: 29.11.2021 08:40:53
Документ БР.: DOC_12285-52/2021
Урнек: Измени во органи на управување