листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Одлука за употреба и распоредување на нераспределената добивка на ТТК Банка АД Скопје за 2021 година:


Одлука за употреба и распоредување на нераспределената добивка на ТТК Банка АД Скопје за 2021 година.PDF

Објавено на: 05.04.2022 14:15:03
Документ БР.: DOC_12287-3/2022
Урнек: Распределба на добивка