листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за датумот на одржување и Дневниот ред на Собранието на акционери


Јавен повик за собрание - Макстил АД 2022


Јавен повик за свикување на Собрание на акционери Макстил АД Скопје 2022 со кореспонденција.docx

Објавено на: 27.04.2022 15:57:25
Документ БР.: DOC_10109-44/2022
Урнек: Јавен повик за собрание