листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Стопанска банка а.д. Битола известува дека неревидираните финансиски извештаи за периодот 1.1.-31.3.2022 година, како и Образложението кон остварениот финансиски резултат ќе бидат објавени на СЕИ Нет на 29.4.2022 година.

Објавено на: 28.04.2022 09:11:02
Документ БР.: DOC_10191-311/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации