листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Известуваме дека АД Тајмиште Кичево одржа вонредно акционерско собрание на 29.10.2021 година

и донесените одлуки беа објавени на Македонска берза во определениот рок. Поради објективни

причини нотарскиот записник не беше потпишан од инвеститорите од Полска во законскиот рок и

поради тоа донесените одлуки се неважечки и истите не се спроведени во Централен регистар.

Објавено на: 28.04.2022 14:19:49
Документ БР.: DOC_10191-317/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации