листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следната ценовно чувствителна информација:

Остварените oперативни приходи за периодот од 01.01-31.03.2022 изнесуваат 6.924.000 денари кои споредбено со остварените приходи за овој период 2021 година бележат намалување кои во истиот период лани изнесувале 7.579.000 денари. Во наредниот период се очекува зголемување на приходите со оглед на тоа што полека се олабавуваат ковид мерките.

Оперативните Расходи за периодот од 01.01.2022 - 31.03.2022  споредбено со истиот период минатата година изнесуваат 6.672.000 денари и тие исто бележат зголемување.

За овој период нема промени во сметководствените политики и методи на вреднување на ставките во финансиските извештаи.

Објавено на: 28.04.2022 15:13:25
Документ БР.: DOC_10191-321/2022
Урнек: Други ценовно чувствителни информации