листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за следниве измени во органите на управување:

Одлуки од избор на членови на Одбор на директори на Тутунски комбинат АД Прилеп,

донесени на Годишното Собрание на акционери на ТК АД Прилеп одржано на 30.05.2022г.


Odluki za izbor na clenovi na Odbor na direktori na TKP AD - 30.05.2022.pdf

Објавено на: 30.05.2022 14:27:13
Документ БР.: DOC_12285-14/2022
Урнек: Измени во органи на управување