листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

Одлуки од собрание одржано на 31.05.2022 година

 


Makoteks AD Odluki sobranie 31052022.pdf

Објавено на: 31.05.2022 14:10:55
Документ БР.: DOC_12283-69/2022
Урнек: Други одлуки од собрание