листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните ревидирани финансиски извештаи:


Почитувани, АД Оранжерии - Хамзали Ви доставува Ревидирани Финансиски извештаи за 2021 година како и Годишно известување за работа на Управен Одбор на АД Оранжерии - Хамзали.

Со почит


Revizorski izvestaj 2021 .pdf
Godisno izvestuvanje za 2021.pdf

Објавено на: 31.05.2022 14:14:28
Документ БР.: DOC_12304-67/2022
Урнек: Ревидирани финансиски извештаи