листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за начинот на распределба на добивката:

Согласно  Правилата за котација Скопски пазар АД Скопје ја објавува  следната Одлука за распределба на добивката за 2021 година:


Odluka za raspredelba na dobivkata.pdf

Објавено на: 31.05.2022 14:15:04
Документ БР.: DOC_12287-27/2022
Урнек: Распределба на добивка