листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

ОКТА АД-Скопје објавува:


2.1 Одлука за одобрување на ГС, ревидираните ФИ и ГИ за 2021.pdf
2.4 Одлука за одобрување на работата на ОД во 2021.pdf
3 Одлука за назначување на ревизор.pdf

Објавено на: 31.05.2022 15:49:58
Документ БР.: DOC_12283-84/2022
Урнек: Други одлуки од собрание