листај по издавач            листај по урнек


Согласно Глава 6 од Правилата за котација, ги објавуваме следните Одлуки од собрание на акционери:

.


Точка 4. Одлука за измена на Статутот на СБ.pdf
точка 5. Пречистен текст на Статут - (кредитни тела).pdf

Објавено на: 01.06.2022 09:59:30
Документ БР.: DOC_12283-88/2022
Урнек: Други одлуки од собрание